Bardak  kullanıcının tercihine göre insan sağlığına zararsız gıda tüketimine uygun bitkisel , mineral yağ çesitleriyle korunmuştur.Sipariş aşamasında yağların özelliklerine göre tercih yapabilir yada hiç kokmayan ve tadı karışmayan yağlar ile korunmuş olanlardan alabilirsiniz.

  Bardağın yapıldığı Ayous ağacı Afrika da yetişen tropik bir türdür.Sauna ve gemi yapımı gibi suya ve sıcaklık farkına  karşı dayanıklılık gerektiren alanlarda en çok tercih edile türdür. Çok hafif olması ayous  bardakları kampçılar  ve yanında taşımak isteyenler tarafından da tercih sebebi yapıyor.
  
    Kuksa bakımı ise oldukça kolaydır.Tüm ahşap ürünler gibi bardakların da belli kullanım periyodlarında tekrar yağlanması gerekiyor.Bunun için elinizdeki bitkisel yağları yada keten yağı , badem yağı , ceviz yağı gibi türleri kullanabilirsiniz.

Genişliği sayesinde 350 ml alabilen Rubidus kuksacının  özgün sap tasarımı ile oldukça kullanışlı.Dış yüzeyine paralel gittikçe genişleyen iç kısmı el yapımı ustalığı sergiliyor.Ekstra kalınlığa sahip olan Rubidus  zor şartlarda  da güveninizi kazanmaya hazır.Tasarımı ve ayous ağacının özelliği ile çok da hafif. En kürenin en kalın kısmında çap 11.5 cm ağız kısmında ise 9cm dir.

KUKSA RUBİDUS​